Все, що цифровому кочівнику потрібно знати про Туреччину

Туреччина несправедливо асоціюється лише з пляжним відпочинком серед українських туристів. Насправді Туреччина – дивовижна країна, яка поєднує в собі східну та європейську культуру. І їй точно є чим вас здивувати.

Тим паче, якщо тільки починаєш свій шлях мандрівника, краще вибрати країну ближче, більш-менш знайому і щоб все якось по простіше.

І перше, що вабить у Туреччині цифрового кочівника – можливість тривалого перебування без візи.

Детальніше про в’їзд

У Туреччині українцям дозволено перебувати без візи 90 днів. А з 2017 року ви навіть можете летіти до Туреччини, маючи лише внутрішній паспорт (якщо це є ID-картка).

Кількість в’їздів не обмежена, але якщо ви прожили в Туреччині 90 днів, знову в’їхати зможете лише через 90 днів.

При в’їзді на територію Туреччини потрібно дотримуватися ще однієї важливої вимоги щодо закордонного паспорта: до закінчення його дії має залишатися 4 місяці.

Якщо маєте намір залишатися довше, потрібно відразу подавати документи на візу Посольстві Туреччини в Києві.

Зв’язок/Інтернет

У Туреччині краще відразу купити місцеву сім-карту, щоб не витрачатися на роумінг та завжди бути на зв’язку. В аеропортах зазвичай є офіси всіх 3 операторів, але поспішати купувати там не варто, оскільки ціни у півтора-два рази дорожчі. Отже, краще в перший день використовувати роумінг або шукати WiFi.

Коли підете купувати сім-карту, не забудьте паспорт. У будь-якому з офісів у вас візьмуть копію головних сторінок та імміграційного штампу. Вартість картки у всіх операторів однакова – 150 лір (20 $), але перший пакет послуг – різний (потрібно уточнювати при покупці).

Турецькі стільникові оператори:

  • Turkcell – найкраще покриті на території Туреччини, мережа не ловить лише в рідкісних віддалених місцях.
  • Vodaphone – другий за кількістю користувачів після Turkcell. Гарне покриття у містах з населенням від 10000.
  • Turk Telecom – найновіший і найменш популярний оператор.

Кожен оператор пропонує пакети за різними цінами: від плати за використані мегабайти до пакетів за 30$. Можна подивитися тарифи за посиланнями або при покупці попросити співробітника підібрати потрібний пакет.

Через кілька днів після встановлення турецької сім-карти ви отримаєте смс, що вам потрібно зареєструвати свій телефон та сплатити податок, інакше ваш телефон буде заблоковано через 120 днів. Якщо ви не збираєтеся користуватися турецькою сім-картою більше, ніж цей термін – хвилюватися нема про що. Після вилучення турецької SIM телефон працюватиме через вашу сім-карту.

Безпека

Рівень безпеки у Туреччині за версією Numbeo тримається на середньому рівні.

Головною причиною занепокоєнь туристів є конфлікти Туреччини з курдами та Сирією. Ви, ймовірно, чули про теракти, які сталися кілька років тому. Але уряд посилив контроль в аеропортах, збільшив кількість постів поліції, особливо в туристичних місцях. Тож загалом Туреччиною подорожувати безпечно, але уникайте прикордонних зон із Сирією.

У всіх туристичних місцях, звісно, слід стежити за особистими речами. А ще будьте уважні на дорогах – культура водіння в Туреччині не дуже розвинена.

Чим розраховуватись у Туреччині

Тільки в деяких місцях (на зразок Гранд Базару в Стамбулі або курортів) можуть приймати валюту. В основному після прильоту потрібно буде обміняти долари або євро на місцеву валюту – ліру (1$~25лір).

Турки досі не до кінця звикли до карт і PayPass, тому готівку при собі краще все-таки мати. У Стамбулі, Анкарі, Ізмірі карту приймуть майже скрізь, за винятком місцевого таксі та ринків. Якщо ж ви їдете за межі великих міст, обміняйте достатньо грошей.

Де міняти

  • Банки

Нижче курс тільки в аеропорту, проте всі транзакції за паспортом і з чеками. Міняйте тут гроші лише у крайньому випадку. Або якщо дуже боїтесь, що вас обрахують у звичайному обміннику.

  • Готелі

Загалом, непоганий спосіб. Курс буде вищим, ніж у банку, і не так ризиково.

Головне – одразу запитуйте у адміністратора, за яким курсом він вам поміняє гроші, та перераховуйте в телефоні результат.

  • Обмінники

Найкращий курс, але завжди є ризик бути обдуреним. Вибирайте обмінники на жвавих вулицях чи торгових центрах. Відразу запитуйте про наявність комісії і перевіряйте ще раз суму. І завжди просіть видати вам чек.

Клімат

Клімат Туреччини відрізняється від регіону до регіону. На території є чотири його типи:

  • середземноморський – м’які неснігові зими
  • помірно морський – спекотне літо, холодна зима та висока вологість весь рік
  • континентальний – спекотне сухе літо та холодна сніжна зима
  • гірський – дуже холодні зими

Перший притаманний курортам на Егейському, Мармуровому та Середземному морях. Другий – містам на Чорному морі. Третій – багатьом внутрішнім регіонам, розташованим за кількасот метрів над рівнем моря (а таких дуже багато, оскільки країна гориста). І, нарешті, четвертий тип є на гірськолижних курортах, наприклад, в Улудазі.

Регионы Турции, обзор городов, новости на Status Property

Чи дорого в Туреччині жити

Незважаючи на європейський спосіб життя, відмінну транспортну систему та інші зручності, вартість проживання в Туреччині нижча, ніж у більшості європейських міст.

Орієнтовно прирівнюється до вартості проживання у Києві з урахуванням оренди житла.

Якщо винаймати квартиру в європейській частині, регулярно користуватися інтернетом, харчуватися в кафе і додати якісь розваги, потрібно орієнтуватися на 1000 $.

Але ви можете і заощадити: купувати продукти в супермаркеті та готувати будинки та оселитися в азіатській частині. Це допоможе скоротити суму витрат на кілька сотень доларів.

Де попрацювати

Головний пункт для цифрового кочівника – робоче місце. І тут все залежить від частини країни. У великих містах ближче до заходу (Стамбул, Анкара, Ізмір) не проблема знайти коворкінги чи хоча б кафе з гарним інтернетом.

Трохи гіршою є ситуація на узбережжі Туреччини: кілька коворкінгів у містах на кшталт Анталії, але ще можна знайти вайфай у кафешках. Якщо ж ми рухаємось далі на схід, то більше колоритних місцевих закладів. Але їхній пріоритет явно не швидкий інтернет.

Чим зайнятися у Туреччині у вільний час

Нестачі в розвагах у Туреччині точно немає.

Влітку можна відпочити на одному із курортів Середземномор’я. Взимку – підкорити гірськолижні траси в Улудазі. А любителі історичних місць – дослідити стародавні міста, палаци та замки.

Головні пам’ятки Туреччини, які не можна пропустити: Босфорська протока, Гранд Базар та Блакитна Мечеть у Стамбулі, Каппадокія та Памуккалі. Цим список тільки починається, але ми підготуємо окрему докладну статтю про топові місця.

Як пересуватися Туреччиною

Потяг

Зазвичай дешевше, ніж авіа, але затратно по часу. Хоча, можна вибрати нічний потяг та заощадити на готелі.

Купити квитки можна онлайн, але тільки якщо є турецька SIM

Авіа

Turkish Airlines, Onur Air, Atlasjet, Anadolujet, Pegasus Air літають через всі великі міста в Туреччині (Стамбул, Анталія, Бодрум, Ізмір і т.д.).

Квитки – недорогі.

Автобуси

Саме так переважно подорожують місцеві через низьку вартість квитків та велику кількість маршрутів. Але це зовсім не говорить про їхню погану якість. Азіатського колориту автобуси не мають: вони всі комфортабельні, чисті, у багатьох є WiFi і навіть стюарди.

Найбільші автобусні компанії в Туреччині: Metro Turizm, Ulusoy и Kamil Koç.

На жаль, для людей, які не говорять турецькою, покупка квитків онлайн здасться жахіттям: сайти не тільки погано працюють – вони погано працюють турецькою.

Але купити квитки на Терміналі не важко.

Щоб зорієнтувати вас за цінами та тривалістю в дорозі, наведемо в приклад вартість за маршрутом Стамбул-Анкара (350 км)

Тип транспортуВартістьЧас в дорозі
Автобус70 лір6-7 годин
Літак137 лір1 година
Потяг85 лір4-5 годин

Does\don’ts

  • Завжди носите із собою документи. Їх можуть попросити показати на вулиці будь-якої миті.
  • Не ображайте та не жартуйте про Ататюрка. А краще, і зовсім не говоріть з турками про політику.
  • Публічне прояв пристрасті не дуже заохочується, особливо нетрадиційна орієнтація.
  • Носіть із собою дрібні гроші, якщо йдете на ринок або хочете зловити таксі на вулиці. Зі здаванням торговці часто намагаються обдурити.

Корисні контакти

Екстрена служба – 112

Поліція Туреччини – 155

Гаряча лінія посольства України в Турецькій Республіці — +90 539 550 98

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like