Чи дійсно Балі – рай для цифрових кочівників?

Ви вже встигли почути з численних джерел, що Балі – рай на землі. Туристи з усього світу люблять його за дивовижні пляжі, мальовничі вулканічні озера, розкішні водоспади та знамениті рисові тераси. Але, крім ідеального місця для відпочинку, Балі за останні роки став своєрідною Меккою для фрілансерів і віддальників з усього світу. Давайте ж розбиратися, чим він такий гарний і чи має інстаграмний остров недоліки для бажаючих там працювати.

Природа

Перша асоціація, яка виникає при згадці про Балі – зелений. Від джунглів до рисових терас острів вражає всілякими відтінками зеленого, заспокійливого кольору для очей. Тому навіть якщо ви приїхали сюди працювати, почуття перебування на відпочинку не пропадає. Крім того, він напрочуд різноманітний, тому ніяк не можна засиджуватися в одній частині острова.

Про головне – інтернет

Балі може пишатися тим, що успішно пройшов тест Нетфліксу на швидкість інтернету. Так що ви без будь-яких проблем можете дивитися фільми онлайн, проводити вебінари та завантажувати контент на свій сайт. Більш того, практично в кожному готелі, віллі, кафе є доступ до інтернету, тому можна працювати звідки завгодно.

Важливо!

Якість інтернету може змінюватись від регіону до регіону, тому необхідно вибрати правильну локацію

Де попрацювати

Багато хто все ж таки потребує своєрідного офісу для продуктивної роботи і з цим тут теж все відмінно.

З такою кількістю фрілансерів не дивно, що Балі пропонує безліч місць, де ви можете не тільки попрацювати, а й знайти друзів, однодумців чи навіть партнерів. Лише один район Чанг пропонує більше 20 коворкінгів. Можливо, ціна перебування в такому місці буде дорожчою, ніж просто замовити каву у звичайному кафе, але ви платите за доступ до ком’юніті дивовижних людей.

Ось, наприклад, виглядає коворкінг Hubub. Він вважається одним із найкращих не лише на Балі, а й у світі:

Чи дорого там жити?

Величезна перевага Балі в тому, що якщо хочеться розкоші, у вашому розпорядженні фантастичні вілли, ф’южн-кухня із заходу, клуби та ще сотня місць, де можна витратити гроші; а якщо ви не шукаєте нічого вишуканого і охочіше заощадили б гроші, цілком можна знайти на airbnb квартирку за доларів 250-300 навіть у Кангу (найпопулярніший район серед віддалених працівників), їсти місцеву вуличну їжу або готувати самому.

До того ж, навіть якщо ви віддаєте перевагу пристойній віллі з видом на океан, це не наблизить вас до витрат у європейському місті.

Незмінно великою тратою є квиток на острів – 500-800 $.

Загалом реально прожити навіть на 600–800$ на місяць. Для комфортного проживання розраховуйте на $1000+

Погода

Любителі сонця, для вас хороші новини – тут завжди тепло. Балі знаходиться біля самого екватора і температура тримається +27-30 цілий рік, тому замість звичних нам 4 сезонів на острові виділяють лише два – сухий (квітень-жовтень) та сезон дощів (березень – листопад). Але навіть у сезон дощів потік туристів не зменшується, оскільки дощі тут йдуть переважно вночі або рано вранці, а наслідки сильної зливи вже через 30 хвилин непомітні.

Чим зайнятися на Балі?

На Балі може бути нудно, тільки якщо цього дуже захотіти. Неважливо скільки вам років і які у вас інтереси, приїхали ви самі або цілою родиною – острів пропонує таку кількість розваг, що захочеться повертатися знову і знову.

Можна почати свій день з духовних практик та йоги, після – посерфити з інструктором, увечері зібратися на майстер-клас з випікання безглютенових кексів, а на вихідні вирушити на сходження Агунга.

Чи зручно пересуватися островом?

Ось тут для когось може з’явитись перший мінус, а саме: відсутність нормальних тротуарів. Тобто навіть якщо вам потрібен супермаркет за кілометр від вас, доведеться скористатися транспортом.

Автобуси – некомфортно, таксі – накладно, тому більшість вибирає оренду власного автомобіля чи скутера. Це зручно якщо ви тут надовго і маєте намір багато подорожувати околицями. Але треба враховувати, що рух на Балі – лівосторонньо, а трафік – дуже божевільний. Тож якщо ви не готові до таких випробувань, розгляньте ще варіант байка-таксі.

Безпека

Незважаючи на загальну миролюбність місцевого населення, залишатися обережним на Балі не буде зайвим. За останні роки популярність острова значно зросла, а за нею почастішали дрібні крадіжки, шахрайство та пограбування. Особливо це стосується районів Кути, Семіньяку та Чангу.

Але це стандартна ситуація для найбідніших країн. Головне – бути обережним та уважним.

Підведемо підсумки

Передові коворкінги, незліченні кафе з відмінним вайфаєм, доступні ціни на житло та розваги на будь-якій роблять острів Балі одним із найкращих у списку напрямків для digital nomads з усього світу.

І цілком можливо, що саме він стане твоїм додому наступні кілька місяців.

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like