Як стати цифровим кочівником – digital nomad? 5 кроків

Відразу після питання «Хто такі цифрові кочівники?», виникає наступне «А як таким стати?». Ми дуже хотіли б створити єдиний докладний гайд, який допоміг би всім і відразу, але, на жаль. Для кожного цей шлях буде різним. Хтось із вас вже працює віддалено і його шлях стає коротшим і простішим. А хтось лише на стадії «мене нудить від цього офісу, треба щось міняти у житті». І вам не варто поспішати звільнятися та пояснювати родичам свій вчинок словами: «ви не розумієте, я тепер кочівник». Пам’ятайте, що це не звична відпустка на тиждень – це спосіб життя.

Так що коли гіди для мандрівників починаються з «де найкрасивіші місця», ми починаємо з питання: «де цифровому кочівнику брати гроші?»

Крок 1. Шукаємо джерело доходу

Ви пам’ятаєте, що головна умова – навичка, яка дозволяє працювати онлайн.

І тут давайте ділитися на 2 групи:

  1. Ви вже маєте такі навички. В ідеалі – працюєте з ними. Ви програмуєте, оформляєте веб-сайти, викладаєте англійську мову або пишіть комусь пости в інстаграм. Варіантів може бути багато.
  2. Ви працюєте адміністратором, офіціантом, секретарем – що не можна перекласти в онлайн. Тоді вам доведеться витратити час та гроші на освоєння нової професії. А можна і без грошей. Благо, ресурсів для цього достатньо.

Де вчитись:

Тааак, припустимо, ви зрівнялися в наявності досвіду. Йдемо далі. Тепер треба, щоби він приносив гроші. Варіанти працевлаштування розіб’ємо на 3 основні групи:

  1. Віддалена робота – відмінно для тих, хто начебто кочівник, але хочеться стабільності та впевненості, що ось, щомісяця я отримуватиму 30 тис.
    Але не забувайте, що стабільний заробіток йде у наборі зі стабільним графіком. А з 10-годинною різницею у часі це може стати проблемою.

Де шукати таку роботу?

  • Можливо, ту роботу, яку ви зараз робите в офісі, можна перенести онлайн. Теоретично, ви усі вже робили це на карантині. Тож поговоріть із начальством, чи реально перейти на ремоут на постійній основі.
  • Якщо ж ні, то шукаємо на Work, Robota вакансії у рубриці “віддалена робота”.

2. Фріланс самі зможете вибирати, коли працювати і скільки. Ви можете працювати на кількох замовників одночасно і самі обирати проєкти. Круто те, що можна знайти зовсім несподівані замовлення:

 З мінусів: іноді може бути недостатньо замовників і не буде на що жити.

Де шукати замовників?

  • Freelancer – найбільша мережа для всіх-всіх-всіх
  • Fiverr – окрім вакансій знайдете безкоштовні курси для фрілансерів
  • Upwork – теж саме, багато вакансій для будь-яких професій
  • WriterAccess – для письменників
  • Designhill – дизайнерам
  • Skyword – контент і маркетинг

    3. Почати свій бізнес/проект – займе найбільше часу і ризиковий спосіб.

Крок 2. Прибираємо всі перешкоди на дорозі

  1. Розберіться з боргами
    Не варто їхати в іншу країну на невизначений термін, маючи не закритий кредит або навіть не оплачений інтернет.
  2. Відкладіть достатньо грошей
    Навіть якщо ви віддалений працівник, а не фрілансер. Все одно збираємо. У вас може не бути проектів цілий місяць або звільнять, або ви потрапите до лікарні в чужій країні. А якщо вам терміново потрібно буде летіти додому з Філіппін? У будь-якому випадку вам знадобляться заощадження.

    Скільки потрібно:
  • Бюджет на місяць, якщо у вас є робота.
  • Витрати на 2-3 місяці, якщо починаєте з нуля
  • Гроші на квиток додому у будь-якому випадку

    3. Продайте усі непотрібні речі. І навіть ті, що здаються потрібними.
    Digital Nomads – мінімалісти за своєю суттю. Багато речей просто не вміститься у валізу. Тож треба вміти обходитись лише найважливішим, хоч освоєння цієї навички і займе час. Тому починаємо ще з дому, і заодно додайте пару сотень до своїх накопичень.
    Якщо у вас власна квартира, гарною ідеєю її здавати в оренду. В ідеалі – своїм знайомим/друзям. Але якщо що, на тому ж Airbnb можна не тільки знімати житло, а й здавати.

Крок 3. Готуємо себе та своїх близьких

  1. Перевірити дату закінчення терміну паспорта. Для в’їзду в більшість країн ви повинні залишатися 6 місяців до кінця терміну.
    Раптом у вас його ще немає – зробити.
  2. Вам потрібно піти до лікаря. Навіть якщо нічого не болить, і взагалі на вигляд зі здоров’ям усе супер. Страховку ви, звичайно, оформите в будь-якому випадку, але той ж дантист до неї входити не буде. А медицина у більшості країн в рази дорожча, ніж в Україні.
  3. Якщо ти думаєш, що найскладніше знайти роботу, то ти не пробував сказати батькам, що відлітаєш на якийсь там острів на півроку. Тож із цим пунктом теж доведеться повозитися.

Крок 4. Все, можемо відкривати skyscanner

Чи не можемо?

Дуже часто ми ведемося на дешеві квитки і так вибираємо, куди податися наступного разу. Але ми зараз говоримо про тривале перебування у країні. І переліт – не найбільша витрата. Уявімо, що я хочу вирушити до Сан-Франциско:

Отже, перше, що я роблю, – оцінюю свій місячний дохід. Припустимо, він становить 30 тис. Тепер можна перейти на сайт Numbeo і дивлюся, скільки мені знадобиться грошей на мої потреби.

Океей, з Сан-Франциско я, мабуть, поспішила.

Ще варто обережно слухати поради людей, які злітали кудись і наполегливо рекомендують саме це місце. Адже вони дивляться на місто виключно як мандрівники. І можливість завантажити сторіс – межа їхніх вимог до Інтернету.

Думаю, ви вловили перебіг моїх думок. Головне, що потрібно перевірити – чи зможете ви дозволити собі це місце і як ситуація з інтернетом. Решта, в принципі, справа смаку.

Крок 5. Збираємось у дорогу

Коли гроші на поїздку зібрано, робота знайдена, всі домашні справи закінчено, можна переходити до вивчення обраної країни та організації власне подорожі.

  1. Купити квиток на літак
    Це завжди набагато дешевше робити за 2-3 місяці. Отже, щойно визначилися з країною, вперед на Skyscanner шукати квитки.
  2. Оформити страховку
    Багато хто коли подорожує до іншої країни заощаджує на цьому пункті. Але медицина закордоном коштує іноземцям дуже дорого. А ризик захворіти, отруїтися або просто впасти є завжди. Так що краще раз витратитись на хорошу страховку і почуватися спокійно.
    При оформленні страховки не забувайте враховувати активність, якою займатиметеся під час перебування.
  3. Ознайомитись з гідом по вибраній країні, який для вас приготував Openomad
    Ми збираємо всю необхідну інформацію для цифрового кочівника: скільки можна перебувати в країні, де зупинитися, яким транспортом користуватися та чого краще остерігатися. Будьте у всеозброєнні.
  4. Забронювати житло
    Після прочитання ви вже орієнтуватиметеся, де найкращі райони для віддалених працівників та фрілансерів, і тоді можна переходити до пошуку житла.
    Найпростіше це робити на ресурсах Airbnb, Agoda, Booking. Але в наших гідах країнами ми також ділимося альтернативними варіантами для кожної країни.

Неофіційний 6-й крок

Просто зробити це! Сумніви можуть підкрастись навіть в останній день. Але пам’ятайте, що світ відкритий для вас. І справді все простіше, ніж здається.

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like