Візи для Цифрових Кочівників

COVID-19 сильно змінив наше життя, але, напевно, найбільше на нас вплинув масовий перехід роботи в онлайн. Це відкрило можливості, яких у нас не було раніше – не тільки працювати з дому, а й з будь-якої точки світу і дало сильний поштовх руху цифрових кочівників. Оскільки все більше країн у всьому світі починають усвідомлювати цінність цифрових кочівників для їхньої економіки, вони навіть пропонують спеціальні «digital nomad» візи. У цій статті ми розповімо, що це за візи, як їх отримати та які країни їх пропонують.

Якщо ви досі не знаєте, хто такі цифрові кочівники, то вам краще почати з нашої статті, а потім вже заглиблюватись: Хто такі «цифрові кочівники» або «digital nomads»?

Що таке віза для цифрових кочівників

Віза цифрового кочівника (digital nomad visa) – це тип візи, який дозволяє вам працювати віддалено та легально залишатися в іншій країні довше, ніж 90 днів (якщо це європейські країни) або терміну, який дозволяє звичайна туристична віза (якщо це країни, які вимагають візу).

Вимоги для отримання такої візи залежать від країни, яка її пропонує. Як правило, щоб отримати візу цифрового кочівника, вам потрібно мати віддалену роботу або постійні проєкти на фрілансі. Також обов’язково відповідати вимогам країни, таким як, наприклад, мінімальний місячний дохід або наявність певного медичного страхування.

Крім того,  ряд країн, які не надають Digital Nomand Visa, пропонують можливість отримання посвідки на проживання «для фінансово незалежних осіб», яка за своїми умовами близька до Digital Nomand Visa.

На що звернути увагу в країнах із цифровими кочовими візами

Вирішити, яку країну обрати для віддаленої роботи може бути складно. Незалежно від того, чи плануєте ви короткострокове перебування, чи довгострокове проживання, вам обов’язково потрібно звернути увагу на наступні параметри:

  • Чи ваш дохід відповідає вимогам
  • Чи зможете ви дозволити собі комфортний рівень життя
  • Як надовго можна залишатись в країні
  • Який клімат
  • Яка швидкість Інтернету
  • Чи є місця для коворкінгу чи колівінгу, якщо вам важливо працювати не тільки вдома
  • Якою мовою розмовляють в країні

Зібравши необхідну інформацію, можна вже переходити до вибору країни. Ми ж зібрали для вас список з 10-и країн, які вже пропонують digital nomad візу та найкраще підійдуть для цифрового кочівника.

Балі

🏠 Середня вартість життя: $1000-$1400
💰 Необхідний мінімальний дохід: $2000
📝 Тип візи: Віза B211a
💸 Вартість візи: $ 128 (2 000 000 IDR) за 60-денну одноразову візу

Балі зі своїми райськими пляжами вже давно став домом для багатьох цифрових кочівників. Тут ви зможете провести до 6 місяців, насолоджуючись чудовою погодою та краєвидами, водночас користуючись такими зручностями, як швидкий Інтернет і велика кількість коворкінгів. Найкраще те, що життя на Балі більш доступне порівняно з європейськими країнами: квартири з однією спальнею коштують у середньому від 300 до 500 доларів на місяць.

Плюси

  • На Балі є усе необхідне для комфортного життя цифрових кочівників: від високошвидкісного Інтернету до коворкінгів для роботи та нетворкінгу.
  • Незважаючи на те, що люди часто приїжджають на короткий період, Балі є домом для великої спільноти експатів, тому ви тут точно знайдете собі компанію.

Мінуси

  • Першу візу ви зможете оформити тільки на 2 місяці і далі поновлювати її двічі, щоб залишитися на 6 місяців.
  • Найпоширенішим видом транспорту є мотоцикл, тому, якщо ви не вмієте їздити на ньому, вам буде досить складно пересуватись островом.

✏️ Як отримати візу: заявку можна подати онлайн через веб-сайт уряду Індонезії.

Греція

Греція

🏠 Сер. місячна вартість життя: $900-$1200
💰 Необхідний мінімальний місячний дохід: €3500
📝 Тип візи: Digital Nomad Visa
💸 Вартість візи: $246

Житло в Греції є одним з найдоступніших у всій Європі, випереджаючи навіть Португалію та Іспанію. Витрати на їжу, покупки та транспорт також на порядок нижчі. Більше того, Афіни та Салоніки мають понад 90% покриття 5G, а національна швидкість завантаження становить близько 37 Мбіт/с.

Греція надає візу цифрового кочівника на рік, а якщо ви захочете залишитись на довше, її можна продовжити як дозвіл на проживання. Початковий дозвіл на проживання діє протягом 2 років і може бути ще продовжений загалом до 5 років. Через 5 років ви маєте право на отримання статусу постійного проживання.

Плюси

  • Нижча вартість життя, ніж в інших європейських країнах
  • Греція дуже безпечна та доброзичлива країна

Мінуси

  • У грецькій бюрократії буває важко орієнтуватися
  • Якщо ви вирішите переїхати на один із островів, інфраструктура та житло можуть бути не надто комфортними для цифрового кочівника

✏️ Як подати заявку: заповніть заявку в місцевому грецькому консульстві (відповідь надають протягом 10 робочих днів)

Мексика

Мексика

🏠 Сер. місячна вартість життя: $750-$1000
💰 Необхідний мінімальний місячний дохід: $3635
📝 Тип візи: Віза на тимчасове проживання
💸 Вартість візи: $51 в залежності від терміну візи

Мексика починає залучати все більше іноземних віддалених працівників, які в захваті від місцевої їжі, доброзичливості людей, музики та культури.

Середня швидкість становить приблизно 46 Мбіт/с, а хаби, такі як Мехіко, пропонують цифровим кочівникам чудові коворкінги, де можна не тільки комфортно працювати, а й знайомитися з іншими номадами, яких там дуже багато. Віза на тимчасове проживання в Мексику дійсна від 6 місяців до 4 років.

✅ Плюси

  • Велика кількість інших номадів
  • Смачна та доступна їжа

Мінуси

  • Небезпека прикордонних міст і штатів, таких як Герреро, Тамауліпас і Мічоакан
  • Англійська мова не є широко поширеною за межами столиці чи великих туристичних районів – без знання іспанської може бути важко

✏️ Як подати заявку: після збору документів і заповнення анкети вам потрібно буде записатися на візову зустріч у найближчому консульстві Мексики в Україні.

Іспанія

Іспанія

🏠 Сер. місячна вартість життя: $1110-$1800
💰 Мінімальний необхідний дохід: $2365 (€2160)
📝Тип візи: дистанційна віза
💸 Вартість візи: 190$

Цифрові кочівники довго чекали візу, яка дозволить їм надовго залишатись в сонячній Іспанії. Але потрібно бути готовим до сильних вимог: потрібно заробляти на 200% більше, ніж мінімальна заробітна плата в країні, мати медичне страхування, проходити часту перевірку біографії та мати вчений ступінь, необхідний для вашої роботи.

В свою чергу віддалені працівники отримають вигоду від низьких податкових ставок і можливості отримувати до 20% свого доходу від місцевих іспанських компаній. Наприклад, якщо ви незалежний автор зі знанням іспанської мови, у вас буде можливість для роботи в галузі перекладу, створення контенту та маркетингу.

Початкова віза дійсна протягом 12 місяців і може бути продовжена на термін до п’яти років, після чого ви можете подати заяву на постійне проживання.

Плюси

  • За винятком Мадрида та Барселони вартість житла досить доступна
  • Зручний громадський транспорт

Мінуси

  • Іспанська бюрократія може стати головним болем вже на етапі оформлення візи
  • Температура з червня по серпень нестерпна майже по усій країні, тому краще обирати Іспанію в інший період

✏️ Як подати заявку: заявки слід подавати через місцеве консульство Іспанії

Бразилія

Бразилія візи

🏠 Сер. місячна вартість проживання: 700-1000$
💰 Необхідний мінімальний дохід: $1500
📝 Тип візи: Digital Nomad Visa
💸 Вартість візи: близько $132

Бразилія відома своїми неймовірними фестивалями, жвавими містами та заповненими туристами пляжами. Це також країна з найбільшим біорізноманіттям у світі. Навіть якщо ви перебуваєте в Ріо чи Сан-Паулу, у вас буде багато можливостей вирушити в Амазонку, щоб поспостерігати за величезною кількістю рослин і тварин, які поширені в Бразилії.

Бразилія чудово підійде, якщо шукаєте місце для довгострокового перебування, так як digital nomad віза тут буде дійсна рік, після чого її можна продовжити ще на такий ж термін.

Плюси

  • Якщо ви любите відпочивати на природі, Бразилія — ідеальне місце, щоб насолоджуватись пляжами, джунглями та горами
  • Медичне обслуговування безкоштовне (навіть для експатів!), а інші щоденні витрати доступніші порівняно з витратами вдома в США

Мінуси

  • Час обробки залежить від консульства, але може тривати аж до 6 місяців
  • За межами великих міст інфраструктура може тільки розвиватись і бути не найкомфортнішою для номадів

✏️ Як подати заявку: ви можете розпочати процес подачі заявки онлайн, але форму та супровідні документи потрібно подати до найближчого консульства Бразилії в Україні. Час обробки може бути різним, але рішення зазвичай виносяться протягом 2–4 тижнів

Коста Ріка

Коста Ріка Візи

🏠 Сер. місячна вартість життя: $1000-$1600
💰 Необхідний мінімальний місячний дохід: $3000 для фізичних осіб, $4000 для сімей
📝 Тип візи: довготривала віза (estancia) з підкатегорією «Віддалені працівники та постачальники послуг»
💸 Вартість візи: 90 доларів наперед з додатковим збором після затвердження

Коста-Ріка – це одна з небагатьох країн, які приймають цифрових кочівників на своїх піщаних берегах. Крім очевидних переваг у вигляді чудової погоди, пляжів та низької вартості життя, Коста-Ріка також пропонує безподаткове проживання для віддалених працівників. У Коста-Ріці також є багато хостелів і коворкінгів, таких як Selina, обладнаних робочими станціями та високошвидкісним Інтернетом, щоб працювати було максимально комфортно.

Після заповнення онлайн-заявки для схвалення знадобиться приблизно 15 днів. Віза дійсна один рік, але її можна продовжити ще на рік, якщо ви зможете підтвердити, що проживали в Коста-Ріці принаймні 180 днів протягом першого року.

Плюси

  • Швидке оформлення візи
  • Англомовні експати вже давно виходять на пенсію та/або переїжджають до Коста-Ріки, тому, незважаючи на те, що цифрова віза для кочівників з’явилась недавно, у великих містах і пляжних містечках існують усталені громади номадів

Мінуси

  • Тривалий сезон дощів – з травня по листопад
  • За межами великих міст дорожня інфраструктура може бути нерозвиненою

✏️ Як подати заявку: отримайте більше інформації, включаючи посилання на заявку, на офіційному туристичному сайті Коста-Ріки.

Мальта

Мальта Візи

🏠 Сер. місячна вартість життя: $1200-$1600
💰 Мінімальний необхідний місячний дохід: $2956 (€2700)
📝 Тип візи: Nomad Residence Permit
💸 Вартість візи: $328 (€300)

Прекрасний острів Мальта ідеально підходить для віддалених працівників завдяки загальнонаціональному покриттю 5G. Доступні рейси до материкової Європи здійснюються часто, тому острів може бути дуже класною базою для вивчення решти країн.

Щоб мати право на отримання візи віддаленого працівника, вам потрібен контракт про роботу за кордоном, бути власником або частковим власником зареєстрованої компанії або бути фрілансером із іноземними контрактами. Кандидати повинні мати медичне страхування та підтвердження тимчасового житла (наприклад, оренди Airbnb) на Мальті. Очікується, що обробка триватиме до 30 днів. Мальтійська віза цифрового кочівника діє на один рік і може бути продовжена двічі на загальний трирічний термін.

Плюси

  • Англійська є офіційною мовою на Мальті, тому зі спілкуванням зазвичай не виникає проблем
  • Багато доступних варіантів авіа на острів з інших країн Європи

Мінуси

  • Швидкість Інтернету нижча, ніж в інших країнах Європи
  • Громадський транспорт не найкращий

✏️ Як подати заявку: заповніть заявку на дозвіл на проживання кочівників онлайн.

Португалія

Португалія

🏠 Сер. місячна вартість життя: $1100-$1600
💰 Мінімальний потрібний дохід: $3328 (€3040) для фізичних осіб
📝 Тип візи: D8 Digital Nomad Visa
💸 Вартість візи: $83 (€75) на менше року, $100 (€90) на більше року

Через свою популярність серед емігрантів Португалія нещодавно запустила візу спеціально для віддалених працівників замість попередньої візи D7. Відтоді все більше цифрових кочівників обирають цю країну,

Географія Португалії, яка є частиною Піренейського півострова, різноманітна, і тут кожен знайде щось для себе, незалежно від того, чи любите ви лежати на пляжі чи гуляти тихими лісами. До того ж країна невелика, тому ви зможете за час свого перебування вивчити її повністю.

Плюси

  • З усіх країн, які пропонують візи для цифрових кочівників, Португалія одна з найдоступніших
  • Здорове харчування, багато красивих природних локацій та комфортний спосіб життя створюють чудовий баланс між роботою та звичайним життям

Мінуси

  • З напливом віддалених працівників витрати зростають, і знайти житло у великих містах стає важче.
  • Бюрократія працює повільно – може знадобитися кілька місяців, щоб виконати основні офіційні справи, пов’язані з імміграцією.

✏️ Як подати заявку: після початку процесу онлайн-заявки вам потрібно буде записатися на прийом у місцеве консульство Португалії в Україні. Єдиним недоліком цієї візи є те, що через підвищену популярність час оформлення може тривати 4 місяці або більше.

Сент-Люсія

Сент-Люсія

🏠 Сер. місячна вартість життя: $1100-$1700
💰 Необхідний мінімальний дохід: немає
📝 Тип візи: неімміграційна віза
💸 Вартість візи: $46 (EC$125) для одноразової візи або $70 (EC$190) для багаторазової

Розташована в Карибському морі, приголомшлива Сент-Люсія є одним з найдешевших напрямків на карибських островах — із нижчою вартістю життя, ніж у США та Великобританії. До того ж, якщо ви фрілансер і ваш дохід відрізняється від місяця до місяця, у випадку з Сент-Люсією вам це не завадить отримати візу.

Плюси

  • Сент-Люсія не має вимог щодо доходу, тому підійде для кочівників з нестабільним доходом
  • Термін оформлення візи всього 5 днів

Мінуси

  • Вартість деяких продуктових товарів висока через необхідність імпорту на острів
  • Не завжди сприятливі погодні умови, бувають урагани

✏️ Як подати заявку: вимоги до заявки та документів доступні онлайн, але пакет документів потрібно подати у найближчому консульстві.

Хорватія

Хорватія

🏠 Сер. місячна вартість життя: $1000-$1300
💰 Мінімальний необхідний дохід: $2780 (€2539)
📝 Тип візи: тимчасова віза для цифрових кочівників
💸 Вартість візи: $51

Якщо ви відповідаєте вимогам мінімального доходу, можна подати заявку на візу цифрового кочівника вже перебуваючи в Хорватії (технічно це дозвіл на проживання до року, а не віза). Після закінчення терміну дії вашого дозволу вам доведеться чекати шість місяців, перш ніж знову подавати заяву, тому, на жаль, немає можливості отримати постійне місце проживання, як в інших країнах.

Хорватія дуже активно заоохочує віддалених працівників, недалеко від набережного міста Задар навіть є спеціальне поселення для номадів, тому якщо нетворкінг для вас важливий – це ідеальна локація.

Плюси

  • Цифрові кочівники можуть подавати документи на хорватську візу всередині країни
  • Хорватія перейшла на євро, що спрощує подорожі рештою країн Шенгенської зони

Мінуси

  • Немає можливості отримати дозвіл на постійне проживання або громадянство, якщо ви хочете залишитися надовго
  • Якщо ви хочете поновити візу, вам доведеться чекати шість місяців після закінчення терміну дії вашої першої візи

✏️ Як подати заявку: є три способи подати заявку: в межах Хорватії (громадяни країн, які подорожують до Хорватії без віз), у найближчому консульстві Хорватії в Україні або онлайн.

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You May Also Like